Loovharidus.ee

Loovharidus.ee esindajate sõnul oli probleem sellega, et kasutajad, kellel oli ESET antiviirus, ei pääsenud veebilehele ligi, ESET blokeeris veebilehe.

Kodulehe puhastamine pahavarast

Esmalt sai veebileht erinevate pahavara tuvastavate rakendustega läbi skanneeritud.
1. Slider Revolutioni uuendamine verisoonilt 4.1.4 versioonile 5.6,  4.1.4 versioonis oli turvaauk sees, mida tõenäoliselt lehe nakatamiseks kasutati.
2. Sai eemaldatud teema failist header.php viide pornograafilise sisuga lehele, mis tõenäoliselt oli sinna lisatud läbi turvaaugu.
3. WordPressi installatsioonikaustast wp-includes/pomo failist mo.php sinna juurde lisatud hashitud koodirea eemaldamine.
4. WordPressi installatioonikaustast faili wp-includes/pomo/class-wp-db-inc.php eemaldamine – tegemist turvaauku ära kasutanute juurde lisatud failiga.
5. WordPressi kaustast wp-includes/images 181 hashitud faili eemaldamine.
6. Seoses Slider Revolutoni uuendamisega muutusid mõned slaiderid funktsionaalsust, mistõttu sai mitte toimivad slaiderid parandatud
7. WordPressi turvalisust jälgiva lisa Wordfence paigaldamine, et oleks kohe teave olemas, kui tulevikus mõni kurjade kavatsustega isik üritab veebilehel midagi muuta.

Veiko on Digiturunduse strateeg, kes tegeleb peamiselt digiturunduse, Google Adwordsi, analüütika, e-posti ja teiste lahenduste arendustega. Vabal ajal kirjutab klientidele kasulikke blogilugusi ja koolitab inimesi internetiturunduse teemadel.