Kodulehe optimeerimine ehk SEO - Kui Teie eesmärgiks on olla nähtav otsingumootorites

Kodulehe optimeerimise (SEO) eesmärk on tõsta Teie veebilehe leitavust otsingumootorites. SEO ehk search engine optimization on täna üks olulisemaid tegevusi internetiturunduses, kuna suurem osas külastajaid tuleb just läbi otsingumootorite. 

Miks on kodulehe optimeerimine oluline?

Tänapäeval on kõige tõhusamaks turunduseks muutumas internetiturundus, mis peamiselt toimib läbi ettevõtte kodulehe. Kodulehe optimeerimine on oluline kui Teie eesmärgiks on see, et kliendid jõuaksid otsingumootorites erinevaid märksõnu otsides koheselt Teie lehele.

Tavaliselt kui inimesed tunnevad millegi vastu huvi või tahavad millestki rohkem teada saada, on suurima tõenäosusega esimene tegu selle googeldamine. Seetõttu on oluline hinnata otsingumootorite turunduse väärtust ja mõista, kui efektiivne see tegelikkuses on. Kui Teie koduleht on otsingumootorite jaoks optimeerimata, ei pruugi Teie kodulehele keegi isegi jõuda ning seetõttu jäävad puudulikuks ka konversioonid ja brändi tuntus. Lisaks tekib inimestel usaldus ettevõtete vastu, kelle leht on Google otsingumootoris eespool teistest.

Optimeeritud kodulehe kasu on:

 • Sinu veebileht tuleb Google-s ja teistes otsingumootorites märksõnu otsides välja esimestel kohtadel
 • Aitab parandada brändi leitavust,  tuntust ja toob seeläbi kodulehele uusi kliente ning aitab suurendada kodulehe käivet.
 • Aitab luua kodulehele rohkem veebiliiklust, päringuid ja konversioone 
 • Veebileht on tunduvalt kliendisõbralikum, sisukam ja pakub kliendile väärtust
 • Aitab kaasa kodulehe kasutajamugavuse tõusule nii mobiilis kui arvutis
SEO ehk kodulehe optimeerimine

Millega arvestada SEO tegemisel?

Ühe olulise asjana tuleb vahet teha kodulehe sisesel (on-site) ja välisel (off-site) optimiseerimisel. Esimese alla kuuluvad kodulehe url-id, title tag, siselinkimine, õigete märksõnade kasutamine, meta kirjeldus, erineva taseme pealkirjad, mobiilile skaleeruv veeb, sitemap jne.  Kodulehe väline optimeerimine on eelkõige sissetulevate linkide ja sotsiaalsete signaalide (sotsiaalmeedia) alane tegevus. Selle eesmärk on leida, millised tegevused aitavad lehele inimeste külastusi tuua ja missugune neist on kvaliteetseim.

Kokkuvõttes tasub kodulehe optimeerimine igati ära, sest täna on esimene asi otsingu teostamine, kui teatud teenust või toodet soovitakse leida. Sinna investeeritud raha toob kindlasti mitmekordselt tagasi ja tõstab külastuste arvu. Tavaliselt on tulemusi näha 1-2 kuu pärast, kuid sõltuvalt valdkonnast võivad tulemused tulla kiiremini või aeglasemini.

Milline näeb välja SEO protsess?

 • Märksõna analüüs – milliseid märksõnu oleks mõistlik kasutada ja kas need toovad lehele piisavalt liiklust?
 • Märksõnade valimine oma toote või teenuse kirjeldamiseks. Nii olemasolevad kui uued (infot saab Google Keyword Plannerist)
 • Sisu uuendamine võimalikult tihti (blogi, uudised, sisulehed jne)
 • Mobiilile kohaldumine – kas leht toimib hästi ka telefonis? Mida peaks muutma?
 • Lingid ja nende leidmine – kodulehe SEOs on lingid üks olulisemaid tegureid. Vaata palju Sul linke on Ahrefsist
 • URL-ide, pealkirjade muutmine vastavalt märksõnadele
 • Tehniline SEO – kõik kodulehe väiksemad ja suuremad tehnilised kitsaskohad, nt lehe kiirus ei ole piisav (üle 3 sekundi laeb. Vaata kui kiire on Sinu veebileht
 • Järjepidev positsioonide parandamine, kontrollimine ja nende stabiilsena hoidmine
 • Samuti veel palju väiksemaid tegevusi nagu sisukaardi korrektne vormistamine, siselinkimine, välislinkimine, kodulehe koodiga tegelemine jne.

Lisaks sellele soovitame kliendile erinevaid tööriistu ja programme, kust ise edaspidi oma lehte jälgida ja muudatusi teha.

0
Edukat digiturunduse projekti
0
aastat kogemust

Miks usaldada Digiturundus OÜ oma partneriks?

Digiturundus OÜ on ettevõte, mille meeskond koosneb spetsialistidest, kelle kogemus veebilehtede maailmas ületab üle 10. aasta. Meie eesmärgiks on tagada Teile kui kliendile parimad võimalused ja tulemused vastavalt valdkonnale. Töötame välja vastavalt Teie soovile ja nõudmistele vajalikud strateegiad ning pakume usaldusväärset ja kvaliteetset teenust. 

Võta meiega ühendust

Kui soovid kiirelt konsultatsiooni või on mõni digiturunduse küsimus, siis kirjuta meile julgelt!

Tehtud tööd