Veebilehe tegemine - kui Teie ettevõtte eesmärgiks on omada kodulehte, mis müüb.

Koduleht on nagu virtuaalne kontor, mis esindab ettevõtet, selle brändi ja tegevus internetis. Tänapäeval otsivad inimesed järjest rohkem ja rohkem asju Google, Facebooki ja muude interneti kanalite vahendusel ning seetõttu on oluline olla innovaatiliste veebilahendustega internetis leitav ja nähtav.

Miks on visuaalselt atraktiivse ja funktsionaalse kodulehe tegemine oluline?

Visuaalselt atraktiivne koduleht kutsub klienti lehega rohkem tutvuma ning samuti oleneb sellest ettevõtte esmamulje. Visuaalselt mitte ligitõmbav, keeruliste tekstide ning vajaliku info keeruline leidmine võib soodustada kliendi lahkumist lehelt ilma konversiooni tegemata. Vastupidiselt mõjub atraktiivse visuaaliga koduleht, millelt leiab kiirelt ja mugavalt vajaliku info, mis tekitab omakorda kliendi jaoks usaldust ettevõtte vastu ning seejärel on suurem võimalus, et klient jõuab konversioonini.

Iga koduleht peaks olema kaasaegse välimusega ning vajalik info peaks olema kergelt leitav. Oluline on tekstide arusaadav sõnastus ning teatud märksõnade kasutamine, kuid see kõik on juba täpsemalt kodulehe optimeerimine, millega saab lähemalt tutvuda meie teiste teenuste kategooriate alt. Kõik need tegevused aitavad kaasa kodulehe leitavusele ning aitavad kaasa ka konversiooni tegemisele kliendi poolt, kes lehele on sattunud.

E-poed ja tavalised ettevõtet tutvustavad kodulehed vajavad erinevaid lahendusi, mistõttu on oluline leida õige platvorm,  kus seda ehitama hakata. Platvormid on omakorda erinevate ülesehitustega – osad on keerulisemad, osad kergemad. Aitame koos Teiega leida Teile sobiv platvorm, kus ise iseseisvalt edaspidi kodulehte hallata ja parandada ning anname ka edaspidiseks nippe ja juhiseid, kuidas lehte muuta veelgi paremaks.

SEO ehk kodulehe optimeerimine

Millega arvestada kodulehe tegemisel?

Kodulehe tegemisel on oluline läbi mõelda, et mis on teie eesmärgid. Nt kas soovite teha e-poe müügi jaoks või teete teenusele brändingulehe. Teiseks tuleks läbi mõelda, et mis platvormile (blogilink) soovite ehitada veebilehe. Valikuid on palju, kuid tuntumad on WordPress, Shopify, Voog, Wix, Joomla ja Drupal. 

Järgmisena võiks läbi mõelda, et kes on sihtrgupp ja kuidas nad käituvad, milline on kodulehe üldine struktuur ja mis lehed peavad kindlasti olema. Neljandana soovitame läbi mõelda, kuidas käib tekstide, piltide ja muu sisu loomine ja kes teeb veebi perioodilist hooldust. Viimasena võiks mõelda, et kuidas plaanite kodulehte turundada ja mis on tulevikuplaanid, nt oleks veebilehe ehitamise protsessis arendajal hea teada, kui soovite tulevikus e-poodi, mitmekeelsus või muid integratsioone teha. 

Kokkuvõttes tasub kodulehe loomisel kõik aspektid läbi mõelda, et tulemus oleks ootuspärane ja aitaks kaasa müügi tõstmisel. optimeerimine igati ära, sest täna on esimene asi otsingu teostamine, kui teatud teenust või toodet soovitakse leida. Kodulehesse investeeritud raha toob mitmekordselt tagasi, sest veebileht on 24/7 teie müügimees. 

Milline näeb välja veebilehe ehitamise protsess?

 • Lepime kokku detailsemalt funktsionaalsuses (platvorm, lahendused, võimalused jms)
 • Valime välja koos teema või ehitame nullist erilahenduse
 • Paneme veebilehe üles testkeskkonda või kohe soovitud domeeni peale (varjatud kujul)
 • Teeme esialgse versiooni ja peale seda kooskõlastame ning muudame vastavalt Teie soovidele
 • Viime parandused sisse ja kooskõlastame
 • Seadistame analüütika, Facebooki pixeli, e-posti tarkvara ja muud vajalikud tööriistad kodulehe parendamiseks 
 • Kodulehe optimeerimise (SEO) tegemine
 • Järeltegevused

Lisaks sellele soovitame kliendile erinevaid erinevaid turunduslahendusi, millega  ise edaspidi oma lehte jälgida ja muudatusi teha.

Kokkuvõtvalt veebilehe ehitamisest:

 • See on ettevõtte e-turunduse nurgakivi, kuhu lõpuks kõik kliendid jõuavad.
 • Aitab kasvatada ettevõtte müüki internetis.
 • Koduleht näitab firma usaldusväärsust ja seetõttu on atraktiivse kodulehe tegemine äärmiselt oluline.
 • Suurendab brändi teadlikkust ja üleüldist tuntust.
 • Koduleht on kindlalt Sinu kontrolli all olev kanal, kus saad sobiva sisuga, kujundusega jms sisuturundust teha, kui võrrelda sotsiaalmeediaga.
0
Edukat digiturunduse projekti
0
aastat kogemust

Miks usaldada Digiturundus OÜ oma partneriks?

Digiturundus OÜ on ettevõte, mille meeskond koosneb spetsialistidest, kelle kogemus veebilehtede maailmas ületab üle 10. aasta. Meie eesmärgiks on tagada Teile kui kliendile parimad võimalused ja tulemused vastavalt valdkonnale. Töötame välja vastavalt Teie soovile ja nõudmistele vajalikud strateegiad ning pakume usaldusväärset ja kvaliteetset teenust. 

Võta meiega ühendust

Kui soovid kiirelt konsultatsiooni või on mõni digiturunduse küsimus, siis kirjuta meile julgelt!

Tehtud tööd