[vc_row][vc_column offset=”vc_col-lg-8 vc_col-md-8″][vc_column_text el_class=”m-b-md”]

Kodulehe optimeerimise (SEO) eesmärk on tõsta Teie veebilehe leitavust otsingumootorites. SEO ehk search engine optimisation on täna üks olulisemaid tegevusi internetiturunduses, kuna suurem osas külastajaid tuleb just läbi otsingumootorite.

[/vc_column_text][vc_column_text el_class=”m-b-md”]

Miks on kodulehe optimeerimine oluline?

Tänapäeval on kõige tõhusamaks turunduseks muutumas internetiturundus, mis peamiselt toimib läbi ettevõtte kodulehe. Kodulehe optimeerimine on oluline kui Teie eesmärgiks on see, et kliendid jõuaksid otsingumootorites erinevaid märksõnu otsides koheselt Teie lehele.

Tavaliselt kui inimesed tunnevad millegi vastu huvi või tahavad millestki rohkem teada saada, on suurima tõenäosusega esimene tegu selle googeldamine. Seetõttu on oluline hinnata otsingumootorite turunduse väärtust ja mõista, kui efektiivne see tegelikkuses on. Kui Teie koduleht on otsingumootorite jaoks optimeerimata, ei pruugi Teie kodulehele keegi isegi jõuda ning seetõttu jäävad puudulikuks ka konversioonid ja brändi tuntus. Lisaks tekib inimestel usaldus ettevõtete vastu, kelle leht on Google otsingumootoris eespool teistest.

Optimeeritud kodulehe kasu on:

 • Sinu veebileht tuleb Google-s ja teistes otsingumootorites märksõnu otsides välja esimestel kohtadel
 • Aitab parandada brändi leitavust,  tuntust ja toob seeläbi kodulehele uusi kliente ning aitab suurendada kodulehe käivet.
 • Aitab luua kodulehele rohkem veebiliiklust, päringuid ja konversioone 
 • Veebileht on tunduvalt kliendisõbralikum, sisukam ja pakub kliendile väärtust
 • Aitab kaasa kodulehe kasutajamugavuse tõusule nii mobiilis kui arvutis

Millega arvestada SEO tegemisel?

Ühe olulise asjana tuleb vahet teha kodulehe sisesel (on-site) ja välisel (off-site) optimiseerimisel. Esimese alla kuuluvad kodulehe url-id, title tag, siselinkimine, õigete märksõnade kasutamine, meta kirjeldus, erineva taseme pealkirjad, mobiilile skaleeruv veeb, sitemap jne.  Kodulehe väline optimeerimine on eelkõige sissetulevate linkide ja sotsiaalsete signaalide (sotsiaalmeedia) alane tegevus. Selle eesmärk on leida, millised tegevused aitavad lehele inimeste külastusi tuua ja missugune neist on kvaliteetseim.

Kokkuvõttes tasub kodulehe optimeerimine igati ära, sest täna on esimene asi otsingu teostamine, kui teatud teenust või toodet soovitakse leida. Sinna investeeritud raha toob kindlasti mitmekordselt tagasi ja tõstab külastuste arvu. Tavaliselt on tulemusi näha 1-2 kuu pärast, kuid sõltuvalt valdkonnast võivad tulemused tulla kiiremini või aeglasemini.

Milline näeb välja SEO protsess? 

 • Märksõna analüüs – milliseid märksõnu oleks mõistlik kasutada ja kas need toovad lehele piisavalt liiklust?
 • Märksõnade valimine oma toote või teenuse kirjeldamiseks. Nii olemasolevad kui uued (infot saab Google Keyword Plannerist)
 • Sisu uuendamine võimalikult tihti (blogi, uudised, sisulehed jne)
 • Mobiilile kohaldumine – kas leht toimib hästi ka telefonis?
 • URL-ide, pealkirjade muutmine vastavalt märksõnadele
 • Järjepidev positsioonide parandamine, kontrollimine ja nende stabiilsena hoidmine
 • Lisaks on veel palju väiksemaid tegevusi nagu sisukaardi korrektne vormistamine, siselinkimine, välislinkimine, lehe kiiruse parandamine, kodulehe koodiga tegelemine jne.

Lisaks sellele soovitame kliendile erinevaid tööriistu ja programme, kust ise edaspidi oma lehte jälgida ja muudatusi teha.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column offset=”vc_col-lg-4 vc_col-md-4″][vc_single_image image=”399″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Miks usaldada Digiturundus oma partneriks?”][vc_column_text]Digiturunduse meeskond koosneb valdkonna ekspertidest, kes omavad kogemust internetiturunduses juba üle 10. aasta. Suure kogemustepagasi  ja teadmistega spetsialistid garanteerivad Teie kodulehe tulemuslikkuse kiirelt ja tulemusrikkalt. Oleme abiks ka teistes küsimustes ja muredes, mis näiteks puudutavad muid internetiturunduse teenuseid, kodulehe ülesehitamist, sotsiaalmeedia strateegia loomist või kujundustöid.

Võta meiega ühendust ja leiame koos Teile sobiva lahenduse![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]