Värske uuendus Facebookilt – kaanevideod

Alates eelmisest nädalast on Facebookis võimalik oma leheküljel kaanefotode (cover photo) asemel kuvada videoid.

Facebook. Allikas: Pixabay.comKaanevideo (cover video) on Facebooki hiljutisemaid uuendusi ja annab brändidele parema võimaluse oma lugu edasi anda. Kuidas see välja näeb, saad vaadata siit!

Mida me teame Facebooki kaanevideotest?

Facebook on hakanud üha enam rõhku panema videosisule. Viimasel ajal on see inimeste poolt eelistatuim sisu liik ja selle tarbimise number on pidevalt kasvav. Tegemist on uusima lisaga juba olemasolevate seas nagu Facebook live, profiilivideod ja videoreklaamid.

Facebooki kaanevideo võiks olla 20-90 sekundit pikk ja suuruselt vähemalt 820×312 pikslit.

Facebook pole väga palju informatsiooni avaldanud uuenduse kohta. Nad on oma (väidetavalt) ametlikus avalduses märkinud, et kaanevideote võimaldamisega soovivad nad aidata brändidel veelgi rohkem oma sihtrühmaga kontakti saada ja neile huvitavat ning paeluvat sisu pakkuda.

Kuidas see töötab?

Kasutajad peavad üles laadima video samamoodi nagu nad on seni laadinud kaanefotosid. Ka video mõõtmed on kaanefotodega peaaegu samas suuruses. Facebook soovitab videomõõtmeteks 820×312 pikslit ning pikkus võiks olla kuskil 20-90 sekundit. Loopimine ehk see, kuidas video end kordab, olgu iga ühe enda maitse järgi seatud.Kaanevideo mõõtmed. Allikas: Social Fire Media

Video hakkab automaatselt tööle, kui külaline lehele jõuab. Kaanevideo on vaikimisi helitu. Video all paremas nurgas asetseb volüüminupp. Seega, kui lehe külaline soovib, saab ta heli ise juurde keerata. Kaanevideol on peaaegu samasugused nõuded, kui kaanefotolgi, kuid tõmbab kindlasti rohkem tähelepanu ja seega võimaldab senisest enam sihtrühmaga kontakti saavutada.

Online ajakiri Feel Desain on kokku pannud ägeda video erinevatest kaanevideo ideedest (vaatamiseks klikka pildile):

Tegemist on supercooli uuendusega, mida tahaks kohe ära proovida. Eriti huvitav oleks näha, mis tulemusi see leheküljele annab ning milline on külastajate tagasiside ja arv võrreldes saidiga, mis kasutab kaanefotot.

Üks on aga kindel – kui kasutad oma lehel videot, siis on head tulemused kindlasti garanteeritud!

Nüüd kõik kiirelt Facebooki uudistama!

 

Teksti allikas:

Social Fire Media

Foto, GIFi ja video allikad:

Minions GIF, Giphy.com – https://giphy.com/gifs/cheer-cheering-11sBLVxNs7v6WA

Kaanevideo mõõtmed, Social Fire Media – https://socialfiremedia.com/facebook-cover-videos/#.WUOV8mckpdA

Video pilt ja video, Feel Desain, YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=a-bl_rXtkQ0